HomeKURUMSAL
Şanal Isı San. ve Tic.Ltd.Şti. kurucusu Sn.Mehmet RİŞVAN tarafından 1980 yılında kurulmuş olup, faaliyetlerine başlamıştır. Tüp rezistans ve elektrikli cihazların üretimini yapan şirketimiz 1986 yılından itibaren üretmiş olduğu Tüp Rezistansların ihracatına, 1988 yılından itibaren de ısıtma komponentlerinin ithalatına başlamıştır.

Gelişmekte olan pazar ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla 1992 yılında Şanal, Şanpa, Şanterm, Şanmetal, Şanmak firmalarını da kurarak Şanal Isı Grubunu oluşturmuş olup, grubumuzun pazarlama şirketi olan Şanpa Şanal Isı Sistemleri Pazarlama Ticaret Ltd.Şti. kendi üretimimiz olan tüp rezistansları ve ithal etmiş olduğu ısıtma komponentlerinin bir paket halinde yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine sunmaya başlamıştır.

Şirketimiz 1996 yılında Topkapı’daki üretim tesisini Beylikdüzü’ne taşımış ve aynı yıl Quartz Rezistansların üretimine başlamıştır.

Kuruluşundan itibaren ana üretim konusu olan Tüp Rezistansların yanı sıra elektrikli cihazların üretimini de yapan şirketimiz 1997 yılından itibaren elektrikli cihazların üretimini bırakarak kendi alanında uzmanlaşmayı tercih etmiştir.

Artan üretim kapasitesi ve sürekli yenilenen üretim teknolojisi nedeniyle 2001 yılında Çatalca’daki 84.000 m² açık 17.000 m² kapalı olan kendi fabrika tesisine taşınan şirketimiz, taşınma ile beraber Hot Plate üretim hattının da yatırımlarını tamamlayarak Hot Plate üretimine başlamıştır.

TSE, CE, TÜV-Rheinland, SZUTEST (ISO 9001)  kuruluşlarından sektörü ile ilgili tüm kalite ve sistem belgelendirmelerine sahip olan şirketimiz ihracat ve yurtiçi pazarda her geçen gün etkinliğini arttırmakta ve uzman kadrosuyla bilgi ve teknolojiyi birleştirerek “Dürüstlük ilkesi ve kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini kazanmaktır” şirket politikasıyla yüksek kalitedeki ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.